Inwestycje w Polsce

Polska atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów

 

W zasadzie od momentu kiedy upadł w Polsce komunizm na nasz kraj zaczęli zwracać oczy zagraniczni inwestorzy, jednak dopiero początek XXI wieku, oraz liczne ulgi i bonifikaty związane z prowadzeniem działalności na terenie naszego kraju, sprawiły, że do Polski zaczęli ściągać inwestorzy z całego świata.


8730771854_a5bca7996b_z

 

Przykładem takich zagranicznych inwestycji w podkarpackiej Dolinie Lotniczej. Jako pierwsi w Sędziszowie Małopolskim pojawili się Amerykanie, którzy przez pewien czas nie mieli konkurentów, aż do momentu gdy europejski potentat w branżach lotów pasażerskich, i kosmicznych, a także lotnictwa militarnego - Safran, nie podjął decyzji o wzniesieniu swoich zakładów na Podkarpaciu.

Jak podkreśla Safran najistotniejsze znaczenie miały nie tylko niskie koszty produkcji, jakie oferuje województwo podkarpackie, ale przede wszystkim specjaliści wysokiej klasy, którzy przez lata zdobywali doświadczenie w budowie maszyn, czy to mieleckich, krośnieńskich czy rzeszowskich zakładach, a właśnie eksperci wysokiej klasy są dla firm takich jak Safran, które stawiają przede wszystkim nacisk na zaawansowane technologie – powodem do inwestowania w tym czy innym kraju.


housing-1647624_640