Regionalne Strefy Biznes

W tym dziale opowiemy o regionach Polski, które postanowiły rozwijać się biznesowo poprzez tworzenie Okręgów Przemysłowych, klastrów, parków technologicznych, specjalnych stref ekonomicznych, oraz innych pomysłowych przedsięwzięć, które czynią dany region atrakcyjnym biznesowo.

3068658309_ca26a71b34_z

Mazowiecki Park Biznesowy

Poleczki Business Park, czyli przedsiębiorcy na Mazowszu

Poleczki Business Park jest to zespół budynków komercyjnych przeznaczonych dla biznesu pod Warszawą. Jest to duży obszar, położony poza centrum miasta, ale bardzo dobrze skomunikowany ze stolicą Polski.

W ramach tego wybudowanego przez austriackiego inwestora parku biznesowego powstały również lokale gastronomiczne, przedszkola i żłobki, kluby fitness, poczta, sklepy i hotele.

W ramach Poleczki Business Park funkcjonują takie firmy jak Sharp, USP Zdrowie, Kone, Tetra Park i inne.

city-1149871_640

Wrocławskie Parki Biznesu

Biznes po Wrocławsku
Na Dolnym Śląsku, a konkretnie we Wrocławiu i okolicach powstały aż trzy parki biznesu. Nazywają się one odpowiednio Wrocławski Park Biznesu,  Wrocławski Park Biznesu 2,  Wrocławski Park Biznesu 3, są administrowane przez spółkę Devco, która powstała specjalnie w tym celu, aby stworzyć we Wrocławiu parki biznesowe. Wrocław jest atrakcyjny biznesowo również z tego względu, że znajduje się tutaj Wrocławski Park Technologiczny, czy liczne inkubatory przedsiębiorczości wspierające start upy.

14443208595_5fd74f5057_z

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Krakowie

Strefa ekonomiczna trzech województw

Choć nazywana jest krakowską specjalną strefą ekonomiczną, to w rzeczywistości swym zasięgiem obejmuje trzy województwa: małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Rozciąga się na obszarze 866 hektarów, a swym zasięgiem obejmuje 30 gmin.

Założeniem specjalnej strefy ekonomicznej są preferencyjne warunki, na jakich może prowadzony być biznes w tego typu miejscach. Celem tego typu stref jest przyśpieszenie rozwoju regionalnego. Krakowska strefa jest jedną z 14 funkcjonujących obecnie w Polsce.